Talent literacko-teatralny

  JAK ROZPOZNAĆ. Dzieci w wieku przedszkolnym chętnie sięgają po książki, a nawet potrafią płynnie czytać. Bardzo szybko uczą się wierszyków, nie wstydzą się recytować, mają bogatą wyobraźnię, potrafią układać bajki i historyjki. Bogate słownictwo zaciekawia znaczeniem nowych słów. Mówiąc dużo i barwnie wyrażają swoje emocje. Słuchajmy naszych pociech, na pewno sprawimy im radość. Dziecko często naśladuje postacie z bajek i filmów. Poprzez swoja wrażliwość potrafi przeżywać emocje innych.
  JAK ROZWIJAĆ. Warto zapisać dziecko do biblioteki, uczęszczać do niej razem z nim i pozwolić na samodzielny wybór książek. Można świetnie bawić się wymyślając dalsze losy postaci. Czytajmy książki na głos, bądź na zmianę razem z dzieckiem. Kiedy pociecha przejawia swój talent w kierunku literackim w prosty sposób można zorganizować domowy teatr. Z niepotrzebnych rzeczy wspólnie tworzymy kostiumy. Można również zaprosić dziadków na przedstawienie. Dzieci uwielbiają widownię. Wybierzmy się również do teatru, by pokazać maluchowi jak wygląda prawdziwa scena, i jak zachowują się na niej aktorzy. Na pewno takie wyjście zapisze się w pamięci jako wspólny rytuał. W zabawny sposób pobawmy się słowami. Dużo frajdy dostarczy zabawa w wymyślanie rymów do danych słów. Całość można zapisać lub nagrać.