Kilkuletnie dziecko recytujące długie wierszyki bądź pięknie rysujące  to nie tylko duma dla rodziców, ale również wyzwanie.

W naszym poradniku podpowiadamy jak umiejętnie kształtować dziecięce talenty, które w Naszym przedszkolu wyławiamy i  realizujemy poprzez program  Ireny Dzieżgowskiej i Mireli Nawrot – „Optymistyczne Przedszkole”.
Dzieci zwykle swoje zdolności przejawiają w wieku czterech-pięciu lat. Zdarza się, że jakiś niezwykły dar można dostrzec już u trzylatka. Jak nie „przegapić” talentu u dziecka, by mogło cieszyć się nim w przyszłości? Przede wszystkim należy uważnie obserwować malucha i spędzając z nim czas, zwracać uwagę na to, co sprawia mu największą frajdę i w czym jest naprawdę mocny. Zatem bądźmy cierpliwymi przewodnikami i mądrze kierujmy zainteresowaniami dziecka. Oczywiście, że można zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia muzyczne, plastyczne bądź sportowe. Jednak maluchowi największą motywację do twórczego działania daje wspólna zabawa z rodzicami. Czuje się wtedy akceptowane, nabiera pewności siebie i odwagi w swoich poczynaniach. A oto ściągawka, która pomoże określić zdolności Twojej pociechy i garstka prostych pomysłów na twórcze spędzanie czasu.